Czego nie kupować na prezent cz. 2

Nie każdy pomysł na prezent, który przyjdzie nam do głowy może okazać się dobrym. Czasem powinniśmy zastanowić się dwa razy zanim zdecydujemy się na zakup upominku. Warto dokładnie przemyśleć czym osoba dla której ma być prezent interesuje się i co lubi. Dodatkowo na temat niektórych rzeczy wręczanych na prezent istnieje wiele przesądów, a także niektóre rzeczy są niestosowne i nie powinny być komuś wręczane, nawet w dobrej wierze.

Rękawiczki

Niepozorny element garderoby. Jednak nie bez przyczyny rękawiczki jako pierwsze pojawiają się na naszej liście. Dzisiaj służą nam jako ochrona dłoni przed mrozem lub są formą dodatku do stylizacji. Natomiast w średniowieczu i renesansie pełniły symboliczną rolę w relacjach między rycerzami i damami. Kiedyś wręczenie rękawic oznaczało zerwanie lub rozdzielenie. Wszelkie gesty odgrywały znaczącą rolę w stosunkach międzyludzkich. Jednak obraz wręczania rękawic na znak rozłąki stał się tradycją i przetrwał aż do dziś.

Krzyż

Mówi się, że każdy dźwiga swój krzyż. Domyślacie się może dlaczego krzyżyk w jakiejkolwiek postaci nie jest dobrym pomysłem na prezent? Wręczony krzyż można odebrać jako próbę przerzucenia ciężaru swoich problemów i doświadczeń na osobę, której go wręczymy. Z tego względu nie jest to najlepszy pomysł na prezent.

Pasek

Nowy, elegancki, a przede wszystkim skórzany pasek mógłby wydawać się świetnym prezentem. Jednak nie do końca tak jest. W kulturze Starożytnego Wschodu oraz w japońskich przekonaniach uważano, że pas jest obiektem, który wiąże i ściska. Pas symbolizował świadome nakładanie swojej woli oraz myśli. W ten sposób ograniczaliśmy daną osobę – jej wolność i sukcesy osobiste, a także zawodowe.

Leave a Comment