Czego nie kupować na prezent?

Dodawanych jest mnóstwo wpisów na temat tego co kupić na prezent. Jednak rzadko zastanawiamy się nad tym co może okazać się słabym wyborem. Co może w jakiś sposób obrazić drugą osobę lub po prostu ją zawstydzić. Musimy pamiętać o tym, że to co nam się spodoba, niekoniecznie musi przypaść do gustu osobie, dla której ten prezent ma być. Bardzo dużo zależy również od okazji, na którą wybieramy upominek. Ponadto, są takie rzeczy, których po prostu nie powinno się kupować ponieważ “nie wypada”, ale także istnieją różne przesądy z którymi lepiej nie pogrywać.

Przedstawiamy 3 zakazane prezenty, które trafiły na naszą listę.

1. Perły

Uwielbiane przez kobiety. Jako dodatek potrafią wpasować się do większości stylizacji. Łańcuszki, kolczyki, bransoletki oraz pierścionki – możliwości do zakupu jest wiele, ale nie na prezent dla bliskiej osoby. Niestety słyszy się, że perły podarowane w prezencie przynoszą nieszczęście. Wręczając je – wręczasz komuś “łzy”. W Internecie można znaleźć różne wpisy od kobiet, które opowiadają swoje nieszczęśliwe historie związane z perłami. Nie bez powodu mówi się o złym losie sprowadzanym przez perły.

2. Zegarek

Z reguły lubimy mieć wszystko pod kontrolą i pilnować czasu. Jedni sprawdzają godzinę w telefonie, a inni noszą zegarek na ręce, który dodatkowo jest formą eleganckiej i ekskluzywnej biżuterii. Mówiąc o zegarku – jest to niezwykle osobisty przedmiot i zawsze powinniśmy zostawić wybór oraz jego zakup osobie do której ma należeć. Przesądni wierzą, że kupując zegarek bliskiej osobie liczymy czas jedynie do rozstania.

3. Zwierzę

Pomysł kupna zwierzaka na prezent to z reguły nie jest najlepszy pomysł. Oczywiście nie będziemy mówić o sferze moralności i odpowiedzialności z tym związanej, lecz o przesądach. Kupując komuś zwierzątko na prezent sprawiacie, że prawdopodobnie nie będzie wiódł długiego życia. Chcąc oszczędzić strasznego końca zwierzakowi powinno się wspólnie go zakupić. Osoba dla której ma być zwierzak niech wybierze się z nami po przyszłego pupila i zapłaci za niego symboliczną złotówkę. To pozwoli cieszyć mu się długowiecznością!

Leave a Comment