Czy olejki eteryczne mogą być dobrym prezentem?

 

Olejki eteryczne są coraz bardziej doceniane na całym świecie. Naturalne substancje roślinne stają się popularne również wśród Polaków. Kiedyś aromaterapia nie była dziedziną znaną i propagowaną w Polsce. W tej chwili, wiele się zmieniło. Ludzie doceniają pozytywny wpływ olejków na organizm. Dlatego, jeśli ktoś interesuje się aromaterapią to powinien zastanowić się, czy nie podarować komuś olejka eterycznego. Być może, dla osoby obdarowanej będzie to początek przygody z siłą naturalnych zapachów.

Olejek zapachowy w prezencie

Na pewno nie ma się co zastanawiać nad tym, czy podarować olejek eteryczny osobie co do której wiemy, że aromaterapia jest jej znana i stosuje ją regularnie. Wtedy na przykład można wręczyć w prezencie zestaw na który składają się olejki eteryczne – ulubione lub nowe dla osoby obdarowanej. Osoby stosujące aromaterapię z pewnością to docenią.

Z kolei, jeśli wiemy, że osoba której chcemy wręczyć „zapachowy upominek” lubi się relaksować i docenia walory wynikające z aromatyzacji powietrza to także możemy zdecydować się na podarowanie takiego prezentu. Natomiast, w tym wypadku należy skoncentrować się na zapachach bardziej neutralnych, by trafić w gust osoby, której chcemy wręczyć olejek.  Przedstawiając zalety wynikające z aromatyzacji przy użyciu olejków być może przekonamy do tego, że jest to dobra metoda. Kiedy ktoś dotychczas stosował woski zapachowe to powinien też bez trudu przekonać się do kadzidełek oraz do kominków ceramicznych. Poza samym olejkiem, o przyjemnym naturalnym zapachu warto też dodać jakieś akcesoria. Tak, by dana osoba mogła zorientować się od razu, jak najlepiej korzystać
z olejków. Będą to wspomniane kominki i kadzidła. Wręczając olejki eteryczne powinniśmy sugerować się przede wszystkim tym, jakie ktoś preferuje zapachy. Jeśli wiemy, że solenizant lubi zapachy ostre to możemy podarować mu olejek orientalny. Kiedy zaś obdarowany preferuje zapachy naturalne i ziołowe to wybór może paść na olejek eukaliptusowy lub miętowy.

 

Olejek wykazujący właściwości lecznicze w prezencie

Poza tym, że można zdecydować się na wręczenie olejka eterycznego w ramach obdarowania ciekawym zapachem można też dobierać olejki pod kątem ich właściwości leczniczych. Wiele osób zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami. Kiedy jesteśmy zwolennikami aromaterapii, a wiemy, że konkretne osoby zmagają się z jakimś schorzeniem lub mają gorsze samopoczucie to dobrym rozwiązaniem będzie dobranie dla nich olejka eterycznego pomagającego w zwalczaniu nieprzyjemnych dolegliwości. Przy okazji wręczania takiego prezentu można nienachalnie opowiedzieć o zaletach aromaterapii oraz wskazać, jakie olejki działają na bóle różnego rodzaju, zmęczenie, poprawę samopoczucia, czy zwalczanie infekcji. Możemy też wskazać, jakie są niezbędne akcesoria do zastosowania aromaterapii oraz doradzić, jak korzystać z olejków eterycznych. Warto dodać parę informacji na temat bezpiecznego stosowania aromaterapii.

Jeszcze jakiś czas temu olejki eteryczne mogłyby uchodzić za nietypowy podarunek. W tej chwili, im bardziej ludzie interesują się zapachami, im więcej doniesień naukowych i popularnonaukowych pojawia się na ten temat – nie jest to już odosobnionym zjawiskiem. Wiele osób podkreśla, że ich przygoda z aromaterapią zaczęła się właśnie od tego, że ktoś wręczył im olejek eteryczny. Dlatego, o ile wiemy, że dana osoba będzie zadowolona z takiego prezentu to wręczenie olejka eterycznego może być dobrym pomysłem.

Wielu osobom zależy w tej chwili na tym, by prowadzić zdrowy styl życia. Aromaterapia temu sprzyja. Wręczenie olejka eterycznego o określonym zapachu lub działaniu może stać się bodźcem do tego, by ktoś chciał więcej dowiadywać się na temat aromaterapii i korzystać z technik aromaterapeutycznych. Dlatego wręczenie olejku eterycznego jest prezentem jak najbardziej trafionym. Zapachy otaczają Nas na każdym kroku. Prezenty pod postacią pojedynczych olejków eterycznych lub olejków podawanych
w zestawach sprzyjają temu, by docenić to, co daje natura.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Leave a Comment