Dlaczego warto kupić kwiaty na prezent?

Kwiaty – możemy nimi obdarować kogoś z każdej okazji – urodziny,imieniny,ślub,narodziny dziecka,rocznica czy przy okazji kiedy kogoś dawno nie widzieliśmy. Są na tyle uniwersalnym prezentem,że sprawdzą się przy każdej możliwości. I co najważniejsze mają bardzo pozytywny wpływ na człowieka! Więc dlaczego warto je kupować?

Dla poprawy humoru

Zapach kwiatów ma duży wpływ na nasze samopoczucie – względy wizualne są tutaj na drugim miejscu,choć oczywistością jest,że kwiaty też cieszą oko. Zapachy mają udowodnione działanie na wydzielanie endorfin(hormonu szczęścia)w naszym organizmie. Np. zapach róży uspokaja,a lawendy pomaga przy myśleniu.

Zmieniają nasze otoczenie

Ładny bukiet róż czy tulipanów w wazonie potrafi znacznie zmienić nasze otoczenie. Wpływa to również korzystnie na nasz humor,a jako dekoracja potrafią być uzupełnieniem wnętrza. Najlepiej kiedy kwiaty znajdują się w pomieszczeniach,w których spędzamy najwięcej naszego czasu – właśnie wtedy wywierają na nas najlepszy wpływ. Jednak kwiaty doniczkowe lepiej kupić komuś,kto jest bliską dla nas osobą,aniżeli kimś dalszym lub kimś kogo jeszcze nie znamy na tyle dobrze,aby znać jego preferencje – będziemy mieć wtedy pewność,że o kwiaty będzie się dbać. Jeżeli jednak zdecydujemy się na taką formę kwiatów na prezent to kupujmy je kwiaciarniach czy u hodowcy. W wymienionych miejscach pracownicy dbają o kwiaty w prawidłowy w sposób. A wiadomym jest,że chcemy,aby nasz prezent cieszył kogoś jak najdłużej.

Są uniwersalnym prezentem

Tak jak już było wcześniej wspomniane – są uniwersalnym prezentem,który sprawdzi się przy każdej okazji. Kwiaty cięte sprawdzą się u każdego – są zdecydowanie bardziej eleganckie niż doniczkowe. Choć to nie oznacza,że doniczkowe są złe. Te drugie lepiej kupować komuś z kim łączą nas przyjacielskie relacje niż np pracownicze. Do bukietu kwiatów w zależności dla kogo będzie możemy dorzucić coś słodkiego. Albo po prostu możemy sami stworzyć bukiet na przemian ze słodkościami i ulubionych kwiatów osoby,której chcemy go wręczyć!

W swoim otoczeniu masz kogoś,kto dzień bez kawy uważa za dzień stracony? Zachęcam do zapoznania się z artykułem,który podsunie Ci pomysły na prezent dla kawosza!

https://prezentymarzen.pl/prezent-dla-kawosza/

Leave a Comment