Jak dobrać odpowiedni prezent?

Wybór prezentu to nie taka prosta sprawa. Często może się zdarzyć, że pomimo dobrych chęci, prezent który podarujemy nie podoba się.

Co zrobić, żeby prezent się spodobał?

Wybór prezentu

Prezent dobieramy w zależności od tego kim jest ta osoba. Z czego innego ucieszy się nasza koleżanka, co innego spodoba się nastolatkowi czy koledze z pracy. Dobrym pomysłem jest też ( jeśli nie zależy nam na tym, żeby dana osoba nie wiedziała co dostanie) zapytanie co chciała by dostać. Właściwym rozwiązaniem będzie też przyjrzenie się temu czym interesuje się dana osoba.

Prezent dla mężczyzny

Możliwości na rynku jest bardzo dużo. Możemy kupić element ubrania. Może to być np. koszula, sweter czy ulubione perfumy. Może to być prezent związany z zainteresowaniami np. zestaw narzędzi jeśli ktoś majsterkuje lub kas rowerowy jeśli ktoś jeździ rowerem.

Prezent dla kobiety

I tutaj możemy wybierać z całej puli świetnych prezentów. Ciekawa bluzka, kolczyki, torebka. Może też być gadżet do domu. Kubek z interesującym motywem, zestaw kieliszków czy album na zdjęcia.

Prezent dla dziecka

Prezent wybieramy w zależności od wieku i płci. Dla małego chłopca może to być nowy pojazd czy puzzle. Nastolatkowi możemy zakupić np. figurkę kolekcjonerską, nowy model iPhone. Dla tych co lubią emocje fajnym prezentem będzie karnet na lot paralotnią lub jazdę Ferrari. Dla dziewczynki może to być zestaw lalek, przyborów do malowania, figurkę z ulubioną postacią.

Prezent dla pary

Jeśli zastanawiamy się nad prezentem dla dwojga fajną opcją może być zaproszenie na romantyczna kolację dla dwojga, karnet na gokarty dla dwojga czy zaproszenie na degustacje wina. Można tez podarować gadżet do wspólnego mieszkania, oryginalna ramkę na wspólne zdjęcia czy zestaw kieliszków.

Prezent dla pracownika

Pomysłów dla pracownika jest bardzo dużo. Dla mężczyzn może to być karnet na strzelnice, jazdę gokartem, jazdę quadem, degustacje piwa. Dla kobiety może to być voucher na degustację wina, karnet do Spa, czy na relaksacyjny masaż.

Prezent dla szefa

Wyjątkowy prezent dla szefa może stanowić zestaw na Whisky, oryginalna karafka Globus ze szklankami, zestaw do pielęgnacji butów. Możemy też podarować karnet na spędzenie wieczoru z bliską osobą.

Możliwości jest wiele. Może to być prezent użytkowy lub taki, który da wiele wspomnień. Przed wyborem dobrze jest też się zastanowić ile chcemy przeznaczyć na prezent. W zależności od wieku, płci i preferencji możemy dobrać taki upominek, który będzie cieszył i stanie się wyjątkowym upominkiem.

Leave a Comment