Jak zapakować prezent?

Kupno prezentu to dopiero pierwszy etap. Przed wręczeniem podarunku należy go jeszcze odpowiednio zapakować, co niejednokrotnie może być jeszcze trudniejsze. Bogaty wybór papierów do pakowania, pudełek i torebek potrafi przyprawić o zawrót głowy. Nie mówiąc już o wzorach i kolorach. Poznajmy zatem kilka podstawowych zasad pakowania prezentów, aby ta czynność nie była już dłużej problemem dla nikogo. Skupmy się najbardziej na rodzajach opakowań, ich rozmiarach i wzorach.

Rodzaje opakowań

Istnieją trzy główne sposoby pakowania prezentów. Pierwszy to oczywiście papier prezentowy. Najlepiej używać go w przypadku przedmiotów o regularnych kształtach. Będzie je łatwo zapakować i nie powstaną nieestetyczne wybrzuszenia. W przypadku figurek bądź innych nieregularnych przedmiotów lepiej sprawdzą się pudełka i torby. Przedmioty lżejsze można zapakować do torby prezentowej, natomiast dla tych cięższych lepiej wybrać pudełka. Da to pewność, że opakowanie nie rozpadnie się po drodze, na przykład w transporcie. Do każdego opakowania można dołączyć małą karteczkę z imieniem solenizanta i krótkimi życzeniami.

Rozmiar

Należy bezwzględnie pamiętać, aby torba lub pudełko miały odpowiedni rozmiar. Pakując w papier prezentowy, pozbawiamy się problemu, że coś będzie zgniecione lub będzie odstawać. W przypadku toreb i pudeł sytuacja nie jest tak prosta. Nie można pozwolić, aby poszczególne przedmioty latały luzem po opakowaniu. Mogłyby się przez to niepotrzebnie uszkodzić. Właśnie dlatego warto wybrać torbę, która nie będzie ani za duża, ani za mała. W przypadku, gdy kupiliśmy pudełko zbyt wielkie można uratować je, uzupełniając wolne przestrzenie kolorowymi wypełniaczami.

Wzór

Warto dopasować wzór na opakowaniu do okazji. Oczywiście najczęściej spotykanymi torbami okazjonalnymi są te na święta. Na Boże Narodzenie najlepiej wybrać taką ze świętym Mikołajem lub choinką, a na Wielkanoc z pisankami albo świątecznymi kurczaczkami. W przypadku urodzin można poszukać opakowania z napisem lub z grafiką tortu. Dobrym pomysłem będzie dostosowanie opakowania do płci. Dla kobiet nadadzą się bardziej kolorowe i ze wzorami, mężczyzna raczej zadowoli się taką minimalistyczną.

Jak widać pakowanie prezentów nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym każdy upominek będzie wyglądał ładnie i od początku będzie cieszył oko. Obdarowujący będzie wtedy dumny ze swojego dzieła, a solenizant uśmiechnie się już na sam widok podarunku. Obustronna satysfakcja gwarantowana!

Leave a Comment