Wybór prezentu – ciężka sprawa

Alkohol nie zawsze sprawdza się jako dobry prezent

Dla wielu teza kontrowersyjna, aczkolwiek zyskująca na popularności coraz bardziej z biegiem lat. Coraz częściej nie decydujemy się na zakup butelki whiskey sprawdzonej marki. Stawiamy na coś, co można wykorzystać w przyszłości, z pozytywnym dla nas skutkiem. Pierwszym trafnym przykładem jest wykup karnetu na siłownię. Nie tylko zadbamy o utrzymanie sylwetki w dobrej kondycji i jeśli nie zrazimy się za pierwszym razem, śmiało ciągniemy pozytywną passę. Prezent odpowiedni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Płeć piękna wydaje się nieco bardziej wybredna względem otrzymywanych podarunków. Jeszcze jakiś czas temu wystarczyła intensywnie lśniąca błyskotka, lecz w tym momencie gusta stały się wyrafinowane. Chcą zostać zaskoczone przez coś oryginalnego. Uznanie wojują zabawne zaparzacze do herbaty w kształcie zwierzątek lub roślin. Również popularność zyskują kocyko – szlaforki pozwalające otulić się ciepłem w zimowe wieczory przy gorącej herbacie. Kolejne to oryginalne otwieracze do butelek w kształcie szpilek. Panowie przedstawiają się mniej wymagająco – kamiennie kostki do alkoholu, kubki w kształcie granatu lub karafki o przeróżnych kształtach.

Młodzież staje się coraz bardziej wymagająca

O ile dorośli potrafią zadowolić się mniej wyszukanymi prezentami – choć niekoniecznie – tak grupka ludzi kryjąca się pod określeniem nastolatki niekoniecznie. Nastolatkowie starają się sięgać po takie, które na pierwszy rzut oka mogą nie być dostępne dla wszystkich. Chcą aby reszta poczuła zazdrość. W ostatnich dwóch latach czasy swojej świetności święcą tzw. escape room. Cała zabawa polegająca na znalezieniu wyjścia z zamkniętego pokoju okazuje się być najlepszą rozrywką w czasie urodzin zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Co dziwne, ogromną popularnością cieszą się kubki w kształcie kaktusów. Zmieniają kolor pod wpływem temperatury lub… skarpetki. Wiele firm na polskim rynku pozwala na szeroki wybór wzorów, ponieważ pojawiają się i takie w wzorze sushi czy pizzy.

Gdzie szukać?

Zwłaszcza przez Internet. Zwykłe wyjście do sklepu bądź zrobienie czegoś samemu nie jest w stanie zrekompensować oferty widniejące na stronach prężnie rozwijających się sklepów. Bogactwo listy produktów o zróżnicowanej cenie zraża nas do robienia prezentu własnoręcznie. Niektóre z nich specjalizują się w organizowaniu bardziej ekstremalnych wypadów – skoki na bungee, nurkowanie, a nawet lot szybowcem. Wszystko czego tylko zapragniemy stoi przed nami na wyciągnięcie ręki.

Leave a Comment