Prezent dla małego dziecka

Małe dziecko w rodzinie, co kupić?

Pojawienie się w najbliższej rodzinie nowego jej członka, to zawsze ogromna radość dla wszystkich wokoło. Każdy chciałby, choć na chwilę wziąć je na ręce i przytulić. Zawsze też w takiej sytuacji pojawia się dylemat, co kupić dla takie nowo narodzonego malucha. Czy postawić na przydatne rzeczy użytku codziennego, czy też kupić coś, co będzie stanowić raczej pamiątkę i będzie mało przydatnym obecnie podarkiem. Opinii na ten temat jest wiele, tak samo jak pomysłów na prezent dla małego dziecka.

Kocyk, ubranka czy grająca karuzela?

Obecnie jest rozwiązanie na to, aby nie kupować nietrafionych prezentów dla noworodków. Często zwyczajnie pytamy się o to, co przydałoby się świeżo upieczonym rodzicom, a dokładniej ich maleńkiemu dziecku. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo przede wszystkim nie dublujemy prezentów, które być może przynieśli już inni goście. Jednak nie zawsze możemy spotkać się z jasną odpowiedzią na pytanie, co potrzeba dla dziecka. Młodzi rodzice często czują się skrępowani i nie bardzo wiedzą co odpowiedzieć na takie pytanie, często mówiąc, że wszystko mają. Wtedy niestety musimy wziąć sprawy w swoje ręce.

Kocyk i ubranka, właściwie zawsze będą dobrym prezentem dla niemowlaka. Zawsze się przydadzą, a nawet, jeśli maluch ma już ich dość, zawsze może podarować innemu dziecku w rodzinie. Są to więc uniwersalne prezenty dla nowo narodzonego dziecka. Tak samo grająca karuzela dla dziecka. To nie tylko zabawka, jak wielu mogłoby pomyśleć. Gdy dziecko w pierwszych miesiącach zaczyna coraz wyraźniej widzieć i słyszeć, grająca karuzela z obracającymi się dookoła misiami czy też innymi przyczepionymi gadżetami, będzie wspaniale rozwijać jego umiejętności wodzenia wzrokiem za przedmiotami i stanowić cenną zabawkę edukacyjną.

A może większy, wspólny prezent?

Jeśli mamy możliwość kupienia prezentu np. wspólnie z innymi członkami rodziny lub z większą grupą znajomych, dobrą opcją może okazać się wspólne kupienie jednego, większego prezentu, który wiadomo, że na pewno będzie potrzebny. Przykładowo wózek dla dziecka, taki prezent najlepiej kupić jeszcze przed narodzeniem dziecka i warto też poinformować rodziców nienarodzonego dziecka, że planujemy w większej grupie taki wydatek, aby oni nie musieli zawracać sobie już tym głowy. Inne przydatne z pewnością przedmioty to wanienka do kąpieli, bujaczek do leżenia lub późniejszego siedzenia, czy też krzesełko do karmienia. Wszystkie te przedmioty z pewnością przydadzą się maluchowi jak nie teraz to w niedalekiej przyszłości.

Leave a Comment