Prezent na roczek – jak kupić trafiony upominek?

Pierwsze urodziny dziecka to z pewnością niezapomniane i wyjątkowe wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i całej rodziny. To w końcu pierwsze i najważniejsze przyjęcie urodzinowe w życiu. Rodzice starają się wyprawić niezapomniane i kolorowe przyjęcie, zapraszając bliskich przyjaciół i rodzinę, aby wszyscy razem mogli cieszyć się tym dniem.

Nieodłącznym elementem każdego przyjęcia urodzinowego są oczywiście prezenty. Każdy z gości chciałby podarować oryginalny i niespotykany prezent, który będzie zarazem ciekawą pamiątką. Oto kilka ciekawych pomysłów na to, jaki prezent na roczek wybrać.

Pamiątka na całe życie

Bardzo często goście szukają pomysłów przede wszystkim na praktyczne prezenty, które przydadzą się w życiu codziennym. W przypadku prezentów na pierwsze urodziny bardzo często są to zabawki lub ubrania. Wychodząc z założenia, że najważniejsze jest zadowolenie dziecka chcemy podarować prezent, który sprawi mu dużo radości. Warto jest jednak pomyśleć nad czymś, co pozostanie pamiątką tego dnia na długie, długie lata.

Moc fotografii

Takim prezentem może być na przykład album fotograficzny, przygotowany i spersonalizowany specjalnie na tę okazję. Album to idealne miejsce na umieszczenie tam fotografii dziecka, które opowiadać będą jego historię. Album oczywiście z motywem adekwatnym do płci dziecka, w kolorach oddających dziecięcą radość i wyobraźnię. Idealnym i bardzo miłym dodatkiem będzie umieszczenie na okładce albumu imienia i daty urodzin solenizanta. Taki prezent z pewnością sprawi dużo radości i pozostanie cenną pamiątką na przyszłość.

Pamiątkowe wpisy

Bardzo ciekawym i zarazem oryginalnym pomysłem jest sprezentowanie księgi gości. Księga gości, oczywiście z kolorowym motywem dziecięcym, to książka przeznaczona na indywidualne życzenia i wpisy gości. Każdy może wpisać do niej specjalne życzenia, narysować coś lub nawet wkleić zdjęcie. Oprócz niesamowitej pamiątki będzie to również niezapomniana atrakcja dla urodzinowych gości. Dostępne są również księgi gości w formie drewnianych obrazków i ramek, które później można powiesić na ścianie, w pokoju dziecka. Taki prezent z pewnością będzie oryginalny i niespotykany.

Personalizowany miś

Chcąc sprawić radość dziecku a przy okazji podarować miłą pamiątkę bez problemu można znaleźć coś specjalnego. Takim podarunkiem dla dziecka może okazać się spersonalizowany, pluszowy miś. Miś może być dowolnej formy i wielkości, przeznaczony dla chłopca lub dziewczynki. Na ubranku misia wyszywa się imię dziecka i opcjonalnie datę urodzin. Dziecko poza uroczą zabawką zyskuje wspaniałą pamiątkę pierwszych urodzin i wcale nie musi z tej zabawki szybko wyrosnąć.

Praktyczny prezent

Chcąc jednak mimo wszystko podarować prezent przede wszystkim praktyczny, można tak na prawdę podarować co tylko chcemy, dodając do prezentu personalizację. Personalizowanie produktów możliwe jest w wielu sklepach i u wielu producentów. Pomysłem na praktyczny prezent dla dziecka mogą być więc na przykład spersonalizowane kredki, mazaki czy inne gadżety. Co prawda kredki i tak za jakiś czas się zużyją, jednak na pewno sprawią dużo radości i zabawy. Dodatkowo posiadać będą personalizowane pudełko, do którego później można włożyć inne kredki.

Zestaw urodzinowy

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na zakupy i pomysłu na prezent dla rocznego dziecka, można skorzystać z gotowych zestawów urodzinowych, tak zwanych boxów. To specjalne skrzyneczki dla chłopców lub dziewczynek, które zawierają zestaw prezentów idealnych na roczek. W takich skrzyneczkach mogą się znaleźć różnego rodzaju zabawki, pluszaki czy nawet ubranka. Choć nie jest to do końca indywidualny prezent, to z pewnością jego zawartość będzie fajną niespodzianką dla małego solenizanta lub solenizantki.

Ulubione zabawki

Sprawa wydaje się dużo prostsza, kiedy chcemy sprawić dziecku radość i zabawę oraz znamy jego potrzeby i marzenia. Dzieci zazwyczaj mają swoje ulubione bajki czy postaci z bajek, które bardzo lubią. W sklepach z zabawkami aż roi się od różnego rodzaju zabawek związanych z bajkami i postaciami. Odzwierciedlenie w rzeczywistości ich ulubionych bohaterów będzie dla dziecka ogromnym zaskoczeniem i przyniesie bardzo dużo radości i zabawy. Oprócz bajkowych zabawek można pomyśleć o klasycznych rozwiązaniach, które zainteresują każde dziecko, na przykład basen z kulkami czy klasyczny bujany koń na biegunach.

Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne to również bardzo dobry pomysł na prezent. Zabawka oprócz dobrej zabawy zapewnia dziecku odpowiedni rozwój i rozwija jego kreatywność. W sklepach znaleźć można między innymi zabawki uczące literek, cyfr czy nazw i odgłosów zwierząt. Nauka przez zabawę to na pewno dobry pomysł.

Ubrania

Często wychodzimy z założenia, że nowe ubrania będą najodpowiedniejszym prezentem dla dziecka. W końcu dzieci tak szybko rosną a ubrania zużywają się w bardzo szybkim tempie. Jeśli znamy więc rozmiar i potrzeby dziecka, taki prezent również może być dobrym rozwiązaniem. Takie działania jednak warto zawsze skonsultować z rodzicami. Być może jednak wolą aby prezenty skierowane były wyłącznie dla dziecka.

Oczywiście oprócz wymienionych wyżej pomysłów jak najbardziej wskazana jest własna inicjatywa i wyobraźnia. Każdy prezent, w który włożymy dużo wysiłku i wyobraźni będzie na pewno przyjęty z dużą wdzięcznością. Chcąc sprawić oryginalny i niespotykany prezent warto uruchomić kreatywne myślenie i odrobinę wyobraźni. Można przecież prezent wykonać samemu, jeśli ma się ku temu odpowiednie zdolności.

Prezent na roczek to zawsze nie lada wyzwanie dla gości. Każdy chciałby podarować coś wyjątkowego. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo produktów, które można podarować dziecku na pierwsze urodziny. W zależności od tego, jak chcemy zostać zapamiętani i jaki prezent chcemy podarować, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś odchodzi się już od wszelkich ram i tradycji, goście wpadają na coraz to nowsze i ciekawe pomysły. Warto jednak sprawić dziecku prezent, który pozostanie miłą pamiątką po tym ważnym wydarzeniu.

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

 

Leave a Comment