Prezent z okazji narodzin dziecka

O wyjątkowości narodzin dziecka można by rozpisywać się na wiele stron. A dla świeżo upieczonych rodziców maleństwa to nie lada wyzwanie,aby ich pociecha miała wszystko zapewnione. Ale akurat w tym przypadku możemy pomóc – podpowiadając co możemy podarować im i ich nowo narodzonemu dziecku praktyczne prezenty,z których na pewno skorzystają.

Ubrania

Wszelkiego rodzaju ubranka dla dziecka zawsze były przydatne. Zazwyczaj śpioszki czy body zmieniamy dziecku kilkakrotnie w ciągu dnia,więc ich zapas jest zdecydowanie uzasadniony. Małe dziecko ma też to do siebie,że szybko rośnie. Także,aby nie wydać pieniędzy na coś,co za chwilę nie będzie noszone,bo już z wyrosło z rozmiaru to warto kupić większe rozmiarowo śpioszki,które zawsze mogą przydać się awaryjnie wtedy,gdy aktualnie noszone będą już wrzucone do prania. Zwróćmy też uwagę na to kiedy urodziło się dziecko – jeżeli w okresie letnim to raczej zrezygnujmy z zakupu letnich ubrań(chyba,że ewentualnie na przyszły rok).

Pieluchy

Pieluszek,tak samo jak ubrań nigdy za wiele. Każda kobieta,która urodziła dziecko albo która miała styczność z rodzicami noworodka wie,że pieluchy zużywają się w ilościach hurtowych. I tutaj tak jak z ubraniami – warto też kupować w większym rozmiarze.

Koce/pościele

Tutaj warto sugerować się gustem rodziców w kwestii kolorystycznej – raczej rezygnujemy z pstrokatych kolorów jeżeli wiemy,że rodzice wolą stonowane kolory. A dlaczego piszemy o sugerowaniu się gustem rodziców? Proste. Dziecku jest obojętne jaką kolorystyką jest otoczone,w każdym razie w okresie niemowlęcym. Dopiero później jak podrośnie możemy wręczyć np. różowy kocyk jeżeli urodziła się dziewczynka. Z pościelami do łóżeczka dziecięcego postępujemy tak samo,chociaż tutaj możemy już poszaleć ze wzornictwem na niej. Koce czy też pościele we wczesnym dzieciństwie dziecka często się brudzą,dlatego na zmianę będą prędzej czy później przydatne.

Zabawki

Karuzela z pozytywką do łóżeczka,która będzie grać jakąś spokojną muzyczkę umożliwi dziecku wyciszenie przed spaniem. Dobrą opcją jest to,aby karuzela była kolorowa,żeby dziecko leżąc miało chociażby jakiś zarys,że coś się nad nim znajduje(stonowanych odcieni za dużo nie zobaczy – wszystko będzie się zlewać w jedno,bo wzrok maleństwa nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty). Jest to też wręcz nieodłączny element dziecięcego łóżeczka,który jest zawsze ciekawszy niż patrzenie się w sufit. Wszelkiego rodzaju maty edukacyjne również świetnie się sprawdzą jak dziecko będzie już trochę większe – jest to zawsze jakaś inna forma rozrywki dla niego. Mata może przy okazji wspomóc rozwój fizyczny dziecka poprzez np. wyciąganie ręki i próby dosięgnięcia zabawki wiszącej nad nim lub z jego boku – innymi słowy wymusza na dziecku jakąś formę reakcji,a co za tym idzie pociecha uczy się czegoś nowego.

Poszukujesz prezentu dla bliskiej osoby? Zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami z naszej strony.

https://prezentymarzen.pl/prezent-z-okazji-dnia-pluszowego-misia/

Leave a Comment