Dżentelmen, gadżeciarz a może ryzykant?

Każdy z nas na pewno zastanawiał się co kupić na prezent dla chłopaka, męża, taty, przyjaciela… Z pozoru proste zadanie, przecież znamy tę osobę dobrze, powinniśmy wiedzieć co lubi. Jednak często dopada nas pustka w głowie lub myśl, że przecież ta osoba już wszystko ma. I co teraz? Nie chcę podawać konkretnych przykładów prezentów, a jedynie nakierować co mogłoby być odpowiednim pomysłem dla danej osoby. W zależności od charakteru, rodzaju pracy czy wieku można wydzielić kilka kategorii prezentowych.

Dla gadżeciarza

Wielu mężczyzn uwielbia z pozoru niepotrzebne, jednak przydatne rzeczy. Np. oryginalna i trwała zapalniczka (np z wizerunkiem ulubionej postaci z gry lub filmu czy personalnym grawerem) podarowana palaczowi na pewno będzie pamiątką i przedmiotem, który zawsze nosi przy sobie. Z droższych prezentów wielką popularność zdobyły ostatnio drony, mają różne rozmiary, funkcje, zasięgi lotu i… Na pewno spodobają się osobom, które ciągle mają w sobie piękną, dziecięcą radość z „zabawek”. Takich przykładów jest więcej, gadżety nie muszą być głównym prezentem, jeżeli tylko nasz budżet pozwala, będą miłym dodatkiem.

Dla dżentelmena

Osobie uwielbiającej garnitury, zadbany wygląd i eleganckie przedmioty można podarować nieśmiertelne spinki do koszuli. W tej chwili wybór tej męskiej biżuterii naprawdę jest ogromny, od standardowych nierzucających się w oczy, przez wymyślne i oryginalne (np. w kształcie zwierząt czy owoców), aż do wysadzanych szlachetnymi kamieniami, często przypominających wręcz broszki lub sygnety. Droższą opcją jest zegarek, tutaj tak samo różnorodność firm, rodzajów i wykończeń może być wręcz przytłaczająca.

Dla wielbiciela mocnych wrażeń

Mimo że taki prezent nie będzie rzeczą materialną, na pewno pozostawi za sobą wiele pięknych i ekscytujących wspomnień. Skok ze spadochronem, przejazd superszybkim wyścigowym samochodem, a może wyjazd do parku rozrywki? Można podejść do tego też spokojniej, czyli kolacja w pięknym miejscu, weekend w ośrodku wypoczynkowym lub wizyta w studiu wirtualnej rzeczywistości? Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Często osoba obdarowywana wspomina wcześniej (najczęściej nie celowo, a np. przypadkiem w trakcie rozmowy) o czymś, co chciałaby mieć lub akurat potrzebuje. Wystarczy pomyśleć, uważnie słuchać i może akurat uda nam się wychwycić, co najbardziej zadowoliłoby ją w danym momencie. Jeżeli to dalej nie to i żaden pomysł nie przychodzi nam do głowy, pozostaje jeszcze uniwersalny alkohol (oczywiście dla osoby pijącej). Ładne, eleganckie butelki czy opakowania whisky, win, wódek itp. alkoholi są coraz popularniejsze, znajdziemy je w większości sklepów monopolowych.

1 Comments

Leave a Comment