Tani prezent na urodziny dla dziecka? Oto nasze 5 propozycji!

Tani prezent nie zawsze musi być gorszy. Szczególnie, gdy mamy dużo znajomych, wtedy okazji na zakup prezentu jest multum, a nasz portfel może na tym nieźle ucierpieć. Gdy posiadamy dużą rodzinę, również może zabraknąć pieniędzy, a w takiej sytuacji na czymś trzeba przyoszczędzić. Ceny za prezent dla dziecka różnią się także od wieku. Przyjęło się, że im człowiek starszy, tym na prezenty wydaje się więcej. Jednak nie do końca tak jest, ponieważ trudniej znaleźć prezent dla dziecka w przystępnej cenie, a znacznie łatwiej chociażby dla nastolatka. Kreatywny, a zarazem tani prezent dla dziecka w wieku od 3 do 12 lat to nie lada wyzwanie. 

Kreatywne prezenty dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze prezentu dla dzieci powinniśmy zwrócić uwagę, aby był on przystępny cenowo, nietypowy, funkcjonalny oraz dobrze wykonany. Zabawka powinna mieć wiele możliwości, dla przykładu piłka może posłużyć do wielu różnych zabaw, a kreda rozwinie wyobraźnię w domu i podczas zabawy na świeżym powietrzu. Być może najlepiej będzie postawić na prostotę. Często im jest coś prostsze, tym lepsze, ponieważ taką zabawkę możemy wykorzystać w wielu ciekawych zabawach i trudniej ją zniszczyć. Dla starszych dzieciaków dobrym prezentem będzie na przykład:

 

Kostka Rubika  

Jest to bardzo ciekawy prezent, mimo iż gdy poznamy schemat działania kostki robi się ona mniej interesująca. Jednak istnieje wiele wariatów kostek typu 3×3, 5×5 oraz trudniejsze modyfikacje typu Fisher cube. W ten sposób możemy zaszczepić w naszym dziecku pasję, którą właśnie będzie układanie kostki, a nauka układania coraz to trudniejszych modeli zajmie naszemu dziecku trochę czasu.

 

Kendama 

Jest to rodzaj zabawki, która ostatnimi czasy zyskuje na popularności. Składa się ona z uchwytu przypominającego młotek z długim czubkiem oraz kulką połączonych za pomocą sznurka. Natomiast ramiona kendamy zakończone są wgłębieniami, do których wpada kulka podczas wykonywania trików. Osoba używająca tego typu zabawek musi wykazać się zręcznością oraz radzić sobie z grawitacją.

 

Rzutki na przyssawki

Dart to gra, która wciągnie niejedno dziecko. Jednak im jest ono mniejsze, tym większe ryzyko, że grając w wersje dla dorosłych, stanie mu się krzywda. Dlatego rzutki na przyssawki to idealna alternatywa dla tradycyjnej gry dart. Tarcza do gry ma określoną punktację, a sama rozgrywka polega na precyzyjnym trafianiu w tarcze i uzyskaniu jak największej liczby punktów.  

 

Magnetyczna tablica MagPad 

Jest to kreatywny prezent dla dzieci w wieku 3 plus, który zaciekawi każdego przez to, że podczas zabawy możemy wykazać się kreatywnością. Tablica magnetyczna to nie tylko rodzaj ciekawej zabawki, ale także pomoc dydaktyczna. Sposób działania tej tablicy jest prosty, gdyż nasz maluszek za pomocą długopisu łączy kropki, które tworzą finalnie w obrazek.

 

Elektronika

W momencie, gdy mamy do czynienia z nieco starszym dzieckiem możemy zaszaleć i kupić mu coś z kategorii rozrywki elektronicznej. Często przed świętami organizowane są promocje, podczas których możemy kupić sprzęt technologiczny w przystępnej cenie. Atrakcyjne promocje możemy znaleźć chociażby tutaj: https://promocjedladzieci.pl/kategorie/elektronika. W przypadku laptopa czy PC możemy zakupić sprzęt zarówno do gier, jak i do nauki lub pracy, a wtedy zaoszczędzimy sporo czasu. Kiedy wybieramy konsolę, należy wykazać się ostrożnością, ponieważ gry uzależniają. Zwróćmy również uwagę, by dziecko nie zaniedbywało przez to obowiązków. W efekcie gdy pójdziemy na wywiadówkę do szkoły, możemy się dowiedzieć, że dziecko nagminnie używa telefonu na lekcji. Dlatego warto rozważnie dobierać prezenty i kontrolować czas, w którym dziecko może używać sprzętu elektronicznego.

 

Jeśli nie mamy zbyt dużo pieniędzy na sprzęt elektroniczny, możemy zakupić:

starszy model telefonu, konsoli czy laptopa. Oferują one bardzo często to samo, co najnowsze jednostki, a mogą być kilkaset złotych tańsze.

Szukając prezentu, najlepiej jednak zdać się na wiedzę o dziecku, które chcemy obdarować. Jeśli nastawimy się na słuchanie, to w mgnieniu oka wyłapiemy na czym dziecku zależy najbardziej.

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

Leave a Comment